Pomazání nemocných

Touto svátostí doporučuje církev své nemocné trpícímu a oslavenému Pánu, aby jim ulehčil v nemoci a zachránil je.

Církev má zvláštní obřad ve prospěch nemocných, který dosvědčuje apoštol Jakub:

„Je někdo z vás nemocný, ať si zavolá představené církevní obce a ti ať se nad ním modlí a mažou ho olejem ve jménu Páně; modlitba spojení s vírou zachrání nemocného. Pán ho pozdvihne, a jestliže se dopustil hříchů, bude mu odpuštěno.“ /Jak 5,14–15/.

Tuto svátost uděluje kněz nemocným v nebezpečí smrti tak, že je maže posvěceným olejem na čele a na rukou  a říká přitom: „Skrze toto svaté pomazání ať tě Pán pro své milosrdenství posílí milostí Ducha svatého, ať tě vysvobodí z hříchů, ať tě zachrání a posilní.“.

V naší farnosti se uděluje tato svátost kdykoliv na požádání /i telefonem/ nebo hromadně pro ty, kteří jsou v těžké situaci, nemoci, před operací a to v únoru, kdy je vyhlášen Světový den nemocných.

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Chtěli byste věnovat nějaký čas sobě, vašemu vztahu i vztahu s Bohem?
Zobrazit Info  
V neděli se sešla odcházející a nově nastupující Pastorační rada. Jaký byl program jejich společného zasedání?
Zobrazit Stalo se   Info  
Na konci loňského roku vydalo Biskupství brněnské spolu s komunikačním týmem videozpravodaj AŽNAVĚKY, ve kterém představují diecézi a vše, co se v ní děje, okem kamery. Vydali…
Zobrazit Stalo se   Info  
Farní den je úspěšně za námi, ještě v nás doznívají hezké chvíle, které jsme spolu jako farnost zažili. Stalo se toho během jednoho dne docela dost – sluníčko vystřídal prudký…
Zobrazit Stalo se   Info  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb.cz

Salesiáni v ČR

  Prosím čekejte...