REKORDNÍ ÚČAST NA KŘÍŽOVCE V IVANČICÍCH

Na Květnou neděli vyrazily rodiny s dětmi na tradiční výjezdní Křížovou cestu rodin. Ačkoli to ze začátku i skrz nejisté počasí nevypadalo nadějně, sešlo se téměř sedmdesát účastníků. Jak celá akce probíhala nám prozradili sami organizátoři – manželé Pařízkovi.

   Jako každý rok se rodiny z naší farnosti sešly na Květnou neděli v přírodě, aby odpoledne po mši zahájily Svatý týden také společnou křížovou cestou. Tentokrát se konala v Ivančicích a vedla ke kostelu svatého Jakuba.
Přestože vše nasvědčovalo tomu, že počasí bude studené, větrné a deštivé, těsně před křížovou cestou začalo svítit sluníčko. Účast byla rekordní, sešlo se nás asi šedesát až sedmdesát. Křížová cesta byla trochu netradiční, jednotlivá zastavení byla propojena s částmi našeho těla, které nám mohou připomínat, co udělal Ježíš pro naši spásu a co dobrého bychom mohli po jeho vzoru dělat my. Před každým zastavením zazněla sloka písně za doprovodu kytary a flétny a potom přečetla text vždy jedna ze zúčastněných rodin. Střídali jsme se také při nesení kříže.
Křížovou cestu jsme zakončili u kostela svatého Jakuba. Po cestě zpátky jsme mohli obdivovat krásnou jarní přírodu a pokochat se výhledem na řeku Jihlavu, vše krásně nasvícené odpoledním sluníčkem. 
manželé Pařízkovi


Děkujeme organizátorům za přípravu této pěkné akce a také všem, kteří se zúčastnili a aktivně zapojili.

Těšíme se na další takovou vydařenou akci v následujících letech!

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Prosíme o vyplnění krátkého dotazníku Klubu maminek. Pomůžete tak s vylepšením aktivit pro naše nejmenší děti a tím i zlepšení spolupráce napříč celým dílem. Děkujeme :)
Zobrazit Info  
Zveme děti na poslední výlet v tomto školním roce!
Zobrazit Připravujeme  
Letošní páté číslo Farního newsletteru je již připraveno k přečtení :)
Zobrazit Stalo se   Info  
Znáte to. Plná knihovna, knížky se tam válí, ale je vám líto je vyhodit. Co s tím? Darujte je! :)
Zobrazit Připravujeme  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb.cz

Salesiáni v ČR

  Prosím čekejte...