Výlet do Prahy

Ubytování jsme měly na internátě u sester salesiánek v Praze Karlíně. Prošly jsme se večerní Prahou. Ve středu jsme měly komentovanou prohlídkou karlínského kostela, který je národním pomníkem postaveným k 1000. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Řadí se k největším kostelům v Praze a je nádherně opravený (po povodni v roce 2002). Pan farář P. Miroslav Cúthnás uvedl do historie spojené s kostelem a s mimořádnou národní sbírkou, která se před jeho stavbou konala. Vysvětlil také krásné kresby, které lemují zdi kostela. Další příjemnou zastávkou byla Chocotopia nebo-li muzeum čokolády spojené s Muzeem voskových figurín. Dozvěděly jsme se něco o původu čokolády, o způsobu zpracování kakaových bobů, viděly jsme na vlastní oči výrobu pralinek atd. Vyfotily jsme se s různými voskovými postavami a seznámily se s některými pražskými pověstmi. Z Petřínské rozhledny jsme při krásném počasí měly město jako na dlani. Prožily jsme spolu příjemné chvíle a už teď se těšíme na další výlet, protože se nám nepodařilo navštívit zrcadlový labyrint ani ZOO.

Eva Liškutinová, FMA

Výlet očima jedné účastnice:

Náš výlet začal srazem u autobusového nádraží Brno v 15:20. Náš autobus vyjížděl v 15:40 a do Prahy jsme měli dojet v 19:15. Jenže jsme měli 30 minut zpoždění. Když jsme se ubytovaly (bydlely jsme u sester salesiánek v internátní škole), tak jsme vyrazily na petřínskou rozhlednu a do zrcadlového bludiště. Bohužel jsme přišly pozdě a už nás nikam nepustili a tak jsme vyrazily na vycházku noční Prahou. Cestou jsme zhlédly Karlův most, Prašnou bránu a spoustu dalších památek. Pak jsme se vrátily k sestřičkám. Ve středu ráno jsme se šly podívat do karlínského kostela a místní pan farář nás seznámil o jeho historii. Potom jsme šli do muzea čokolády a voskových figurín, a pak jsme šly znovu na petřínskou rozhlednu a šly jsme se podívat až nahoru. Pak jsme uklidily u sestřiček a šly na autobusové nádraží, odkud jsme jeli zpět do Brna. Výlet se nám všem moc líbil a děkujeme Evě, že ho zorganizovala.

Magdaléna Jůzová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Fotogalerie z nedělní mše v 9:30.

Zobrazit Stalo se  

Zveme vás k hlubší přípravě na slavnost Seslání Ducha svatého, každý den začínáme ve 20:00

Zobrazit Připravujeme   Stalo se   Info  

Zavzpomínejte spolu s námi. Malý pohled do historie stavby kostela a celého díla až po současnost.

Zobrazit Info  

Od pondělí se mohou konat veřejné bohoslužby s maximálním počtem 100 účastníků při zachování příslušných hygienických opatření.

Zobrazit Info  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb­.cz

Salesiáni v ČR

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...