Výlet do Třeště na výstavu betlémů

V sobotu 11.1.2020 jsme se se skupinou 13 dětí vypravili na slavnou betlémskou cestu do Třeště. Je to celá síť vystavovatelů, kteří umožňují malým i velkým návštěvníkům podívat se na jejich rodinné betlémy. Kromě domácích betlémů jsme měli možnost shlédnout i betlém v kostele sv. Kateřiny Sienské a betlém u informačního centra, kde jsme se dověděli také spoustu zajímavostí o městě Třešť. Zaujalo nás, že každý betlém má svou krásu i originalitu a že se figurky na svátek Tří králů vyměňují ( Ježíšek už je větší a neleží v jesličkách, ale je v Mariině náručí). Celý výlet byl krásnou tečkou za vánoční dobou a naplnil nás obdivem ke zbožnosti, zručnosti a trpělivosti všech, kdo se na přípravě betlémů podíleli a dodnes podílejí.

Dari Vedrová, FMA

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Patnáct dětí přijalo v neděli 21. června při mši svaté poprvé Pána Ježíše v Eucharistii.

Zobrazit Stalo se  

V pátek 19. června se sešli otec Pavel, tři katechetky a 12 dětí z náboženství na závěrečné pouti školního roku, tentokrát z Lelekovic na Vranov.

Zobrazit Stalo se  

Poslední výlet v tomto školním roce

Zobrazit Připravujeme  

Fotogalerie z nedělní mše v 9:30.

Zobrazit Stalo se  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb­.cz

Salesiáni v ČR

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...