Výlet na Velehrad pro děti z farnosti

Ani Cyril s Metodějem jistě nezažili takové vedro po svém příchodu na Velehrad, jakému jsme statečně čelili s dětmi tuto sobotu při každoročním výletě organizovaném pro všechna žabinská farňátka. Samotnou baziliku jsme si nechali jako třešničku na rozteklém dortu na závěr, nejprve jsme společné zážitky zahájili mší svatou v poutním domě Stojanov a následnou svačinkou na farní zahradě. Výletníci se pro větší přehled rozdělili do skupin a vyrazili jsme obhlídnout život našich předků do blízkého Archeoskanzenu.  Víc než sociální rozvrstvení společnosti patrné v architektuře jednotlivých staveb děti mnohem víc zaujalo černé pobíhající prasátko a divý muž kromaňonských rysů i chování, který učil lukostřelbě. V ekologickém centru Živá voda jsme si pod hladinou prohlédli starobylou říční vizu, sumce i kapry a zchladili se v rybníčku. Hned vedle se nám ve stínu schovával obří pratur s manželkou a dvouměsíčním Jarouškem. Bazilika po návratu rozpálenou pěšinou chladila, kardinál Špidlík se na nás možná mohl i usmát, většina mužských výletníků  se pokoušela sundat poklop z jeho sarkofágu. Klárka, v civilu kunsthistorička, k dětem prostě pohovořila v termínech jako „obloučkové vlisy typické pro románskou architekturu“. Ledňáček na cestu a zpocení a uondaní jsme vyrazili zpátky k maminkám. 

Milena Alday Delgado

Foto: Eva Liškutinová, Klára Báčová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Fotogalerie z nedělní mše v 9:30.

Zobrazit Stalo se  

Zveme vás k hlubší přípravě na slavnost Seslání Ducha svatého, každý den začínáme ve 20:00

Zobrazit Připravujeme   Stalo se   Info  

Zavzpomínejte spolu s námi. Malý pohled do historie stavby kostela a celého díla až po současnost.

Zobrazit Info  

Od pondělí se mohou konat veřejné bohoslužby s maximálním počtem 100 účastníků při zachování příslušných hygienických opatření.

Zobrazit Info  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb­.cz

Salesiáni v ČR

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...