Výlet na Velehrad pro děti z farnosti

Ani Cyril s Metodějem jistě nezažili takové vedro po svém příchodu na Velehrad, jakému jsme statečně čelili s dětmi tuto sobotu při každoročním výletě organizovaném pro všechna žabinská farňátka. Samotnou baziliku jsme si nechali jako třešničku na rozteklém dortu na závěr, nejprve jsme společné zážitky zahájili mší svatou v poutním domě Stojanov a následnou svačinkou na farní zahradě. Výletníci se pro větší přehled rozdělili do skupin a vyrazili jsme obhlídnout život našich předků do blízkého Archeoskanzenu.  Víc než sociální rozvrstvení společnosti patrné v architektuře jednotlivých staveb děti mnohem víc zaujalo černé pobíhající prasátko a divý muž kromaňonských rysů i chování, který učil lukostřelbě. V ekologickém centru Živá voda jsme si pod hladinou prohlédli starobylou říční vizu, sumce i kapry a zchladili se v rybníčku. Hned vedle se nám ve stínu schovával obří pratur s manželkou a dvouměsíčním Jarouškem. Bazilika po návratu rozpálenou pěšinou chladila, kardinál Špidlík se na nás možná mohl i usmát, většina mužských výletníků  se pokoušela sundat poklop z jeho sarkofágu. Klárka, v civilu kunsthistorička, k dětem prostě pohovořila v termínech jako „obloučkové vlisy typické pro románskou architekturu“. Ledňáček na cestu a zpocení a uondaní jsme vyrazili zpátky k maminkám. 

Milena Alday Delgado

Foto: Eva Liškutinová, Klára Báčová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Zveme všechy děti na výlet do Křtin. Těšíme se na tebe Pavel, Eva a Dari.

Zobrazit Připravujeme  

V neděli 8. září na svátek Narození Panny Marie jsme uskutečnili již tradiční pouť naší farnosti na Vranov.

Zobrazit Stalo se  

Zveme vás na farní pouť na Vranov v neděli 8. září.

Zobrazit Připravujeme  

Od neděle 1. září došlo v našem kostele ke změně začátku nedělních bohoslužeb. Nově budou mše svaté v neděli v 7:30, 9:30, 11:00 a 18:00.

Zobrazit Info  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb­.cz

Salesiáni v ČR

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...