Výlet s dětmi na závěr školního roku

V sobotu 19.6. se uskutečnil závěrečný výlet s dětmi z náboženství. Zúčastnilo se ho celkem 23 dětí, z toho tři prvokomunikanti. Sešli jsme se u střediska a po krátkém seznámení a s požehnáním otce Pavla Glogara jsme vyrazili k přístavišti v Bystrci, kde jsme nasedli na loď Přerov. Naším cílem byl hrad Veveří. Plavba trvala asi tři čtvrtě hodiny. Pod hradem jsme si zahráli ještě jednu hru na seznámenou a vyslechli něco o historii hradu. Poté jsme vystoupali nahoru do hradu až k Prachové věži a v jejím stínu jsme příjemně poodvědvali za zpěvu legračních písniček otce Pavla. Zvláště ta o švestkových knedlících se přímo hodila. Zastavili jsme se také na ledové osvěžení ( zmrzlina, nanuk, ledová tříšť) v nejnovější části hradu a pak už jsme vyrazili po modré značce lesem do Žebětína a odtud MHD zase zpět. Výlet se velmi vydařil, byl plný slunce, horka a radosti z kamarádů a z toho, že už se zase může něco dít a že Boží Otcovská ruka je stále s námi.

Eva Liškutinová, FMA

Ještě pár vět očima jedné z účastnic:

V sobotu 19.6. se konal tradičný výlet s náboženstvím. Tentokrát jsme se rozhodli, že s dětmi pojedeme parníkem pod hrad Veveří a dál pěšky do Žebětína. V sobotu ráno jsme se setkali u střediska. Potom co jsme se všichni seznámili a Pavel Glogar nám dal požehnání, jsme se vydali na cestu. Na parníku jsme si dali svačinku a povykládali vtipy. Pod hradem jsme si zahráli hry, a když děcka projevily zájem vidět hrad zblízka, rozhodl Pavel, že se podíváme i na hrad. Bylo po 12h a cestu jsme měli ještě před sebou, takže jsme si prošli rychlým krokem všechna nádvoří a koupili si zmrzlinu a ledovou tříšť. Pak jsme se pustili na cestu do Žebětína. Cesta byla v tom vedru úmorná, ale hlavní bylo, že panovala pořád dobrá nálada. Nakonec jsem došli na autobus a dojeli jsem ke středisku, kde na děti čekali rodiče.

GB

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

V neděli na Slavnost Nanebevzetí Panny Marie odešel k Pánu Mons. Antonín Pospíšil.

Zobrazit Stalo se   Info  

V neděli 20. června 2021 přistoupilo v našem kostele poprvé ke svatému přijímání dvanáct dětí.

Zobrazit Stalo se  

LAST MINUTE! Poslední volná místa na táboře pro holky. Hlavní vedoucí Majka Tkadlecová, FMA.

Zobrazit Připravujeme  

V sobotu 22. května bylo pokřtěno a biřmováno v naší farnosti 6 dospělých.

Zobrazit Stalo se  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb­.cz

Salesiáni v ČR

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...