Žabovřeská litografie

U příležitosti 80. výročí příchodu salesiánů do Brna-Žabovřesk vznikla originální litografie z dílny Františka Pavlici. Zakoupit si ji můžete na recepci salesiánského do­mu.

Salesiáni v Brně-Žabovřeskách slaví 80 let své přítomnosti. Dílo kolem salesiánské komunity, kostela a střediska mládeže se rozrostlo a stále pokračuje. Důležité pilíře salesiánského působení, symboly a osobnosti, které se na tomto příběhu podepsaly, znázorňuje krásná litogra­fie z dílny Františka Pavlici. Ten ji 8. prosince přijel osobně představit a předat na oslavu 80. výročí.

Originálních litografií bylo zhotoveno 170 ks a zájemci si je mohou zakoupit na recepci salesiánského domu v otevíracích hodinách (cena za kus je 500 Kč).

Video o výrobě litografie


Zároveň jsou zde v prodeji trič­ka se sympatickým sloganem NOHAMA V BRNĚ, SRDCEM V NEBI, který parafrázuje radu zakladatele salesiánů Dona Boska („Když kráčíte, zůstaňte nohama na zemi, ale srdcem v nebi.“). Cena trička je 150 (dámské/pánské) nebo 90 Kč (dětské).

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Srdečně zveme všechny děti z naší farnosti ve věku od 7 let na závěrečný výlet farnosti. Tentokrát jedeme do Valašských Klobouků.
Zobrazit Připravujeme  
Ve dnech 19. - 27. 5. od 20.00 hod. bude v naší farnosti novéna k Duchu Svatému. Jste srdečně zváni.
Zobrazit Připravujeme  
V neděli 14. května 2023 proběhlo první svaté přijímání. Podívejte na fotografie z této slavnosti.
Zobrazit
Srdečně vás zveme na Žabovřeské rozmlouvání ve středu 19. 5. 2023 v 19.00 hod s hosty podcastu Bez filtru. Moderuje P. Zdeněk Jančařík.
Zobrazit Stalo se  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb.cz

Salesiáni v ČR

  Prosím čekejte...