Martinská slavnost nezklame

9. 11. 2018 Stalo se  

Svátek svatého Martina přišly k salesiánům oslavit stovky dětí i dospělých. Tradiční Martinská slavnost už má zkrátka své renomé a i když každý rok přijde nějaká novinka, návštěvníci se vždy dočkají svých oblíbených atrakcí: hraného divadla, živého koně, průvodu s lampiony a rohlíčků.

„Na svatého Martina, zima už nám začíná…“

„Podkovička pěkně zvoní, na nebi se vločky honí…“

„Bude zima, bude mráz…“

No, sníh ani zimu tentokrát martinské písničky nepřivolaly. Svařák i horký čaj jsme si dávali jen tak na chuť. Ale zpívaly děti moc pěkně. Jak ty na pódiu – z hudebních kroužků salesiánského střediska a ZUŠ Universum – tak i ty, které seděly či stály v amfiteátru s lucerničkami v rukou a vyhlížely svatého Martina. Ten přijel na svém hnědákovi, jak už to u nás bývá zvykem. Světýlka se postupně rozzářila ve všech lampionech a za zvuku bubnů vyšel průvod do ulic. Na Foerstrově ulici málem neprošel. Hned u východu z areálu se střetl s parkujícím autem, ale nakonec se kůň i řidič nějak domluvili a cesta byla volná.

O štědrosti nejen mluvit

Poselství svatého Martina se nemění. Tak jako on měl soucit s chudákem u městských bran, měli bychom se i my dělit s ostatními a pamatovat na ty, kteří mají nouzi. Na závěr nám to zopakoval, protože na solidaritu by se nemělo zapomínat. A protože o štědrosti se nemá jen mluvit, přešlo se hned od slov k činům a nastalo dělení se o sladké rohlíčky. Ti, kdo na solidaritu nezapomněli, se pak ještě mohli rozdělit i o klobásky a pečené brambory. Nebo o dojmy a zážitky z opravdu povedeného večera. 

Anežka Hesová

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Divadelní soubor HAPPY THEATER ze Salesiánského střediska mládeže v Brně-Žabovřeskách se zúčastnil festivalu loutkového divadla v bezbariérovém divadle Barka.

Zobrazit Stalo se  

Hledáme fundraisera do našeho týmu. Pojďte od května pracovat u salesiánů!

Zobrazit Info  

Víkendová duchovní obnova s Liborem, Jirkou, Anežkou a Milenou má svoji tradici a přitom je pokaždé neobyčejná. Tentokrát jel s námi i třičtvrtěroční Iker! Ale to rozhodně nebylo…

Zobrazit Stalo se  

Únor. Poslední čtvrtek v měsíci. Animátorské setkání. Workshopy. Kečup nebo hořčice? Jakože cože? Čti a dozvíš se víc!

Zobrazit Stalo se  

Otevírací doba

Pondělí 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Úterý 09:00 – 12:00  14:00 – 19:00
Středa 09:00 – 11:00  14:00 – 19:00
Čtvrtek   09:00 – 12:00  14:00 – 17:45
Pátek 09:00 – 12:00  14:00 – 18:00

Salesiáni v ČR

Užitečné informace

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...