AŽNAVĚKY - DRUHÝ DÍL

Na konci loňského roku vydalo Biskupství brněnské spolu s komunikačním týmem videozpravodaj AŽNAVĚKY, ve kterém představují diecézi a vše, co se v ní děje, okem kamery. Vydali pilotní díl videozpravodaje, který teď v květnu pokračuje dílem druhým.

   

Ve videolistu najdete seznam nejdůležitějších událostí, které se v diecézi uskutečnily, jedno důležité téma (kterým je tentokrát “role věřících v církvi”), i svědectví laiků nebo duchovní zamyšlení. 

 

Druhý díl videozpravodaje AŽNAVĚKY si můžete pustit na biskupském YouTube kanáleZDE, nebo na FB profilu brněnského biskupstvíZDE­. A pokud raději čtete, můžete si přepis videozpravodaje přečíst níže.

 

DIECÉZNÍ ZPRÁVY:

 

Co máme za sebou?

 

Nová unikátní kaple v Nesvačilce je vysvěcena

Díky tisícům dárců byla po víc než deseti letech úsilí dostavěna kaple v Nesvačilce. Je zasvěcena Panně Marii Bolestné a začátkem května ji vysvětil biskup Pavel Konzbul. Sen o kapli se tamním farníkům splnil po víc než 100 letech – už v roce 1920 na ni začali poprvé spořit a založili taky Spolek pro stavbu nesvačilské kaple. Plány na výstavbu dotáhl až kněz René Václav Strouhal. 

 

850 ministrantů se zúčastnilo ministrantské pou­ti

Podtitul Kolik kiláků dáš ty? nesla letošní Ministrantská pouť. Konala se v areálu benediktinském klášteře v Rajhradu u Brna a nejen pěšky na ni dorazilo 850 malých i větších ministrantů. Akce měla skvělou atmosféru a už teď se těšíme na další setkání. Péči o ministranty v diecézi zaštiťuje biskupský vikář pro pastoraci Pavel Šenkyřík společně s diecézním vedoucím Františkem Kroutilem a týmem děkanátních ministrantských koordinátorů. Hravé akce, setkání nebo vzdělávací kurzy aktuálně sdružují na webových stránkách www.mladez.biskupstvi.cz/ministranti, do konce školního roku ale plánují spuštění nové platformy www.ministranti.cz 

 

Uskutečnil se kurz pro průvodce kostely

Chceme návštěvníkům otvírat stovky chrámů a dalších kulturních památek o které se jako církev staráme. Proto proběhl kurz pro průvodce našimi kostely. 

 

Třebíč v květnu hostila Diecézní setkání mládeže

Jako každý rok se i letos na jaře uskutečnilo Diecézní setkání mládeže – tentokrát v Třebíči. Biskup Pavel při něm zdůraznil nutnost toho, aby mladí lidé věděli, že se nimi v církvi počítá. Program nabídl třeba pokec s biskupem, svědectví o víře i akční hru ve stínadlech staré židovské čtvrti.

 

Talk show AŽNAVĚKY NAŽIVO se na jaře konají v Moravských Budějovicích a ve Znojmě

Začaly besedy s biskupem Pavlem a generálním vikářem Pavlem nazvané Ažnavěky naživo. Debaty s nimi si už vedli farníci v Hodoníně a Moravských Budějovicích, otázky si pro ně můžete do konce roku připravit ještě ve Znojmě (14. 6.), Třebíči (6. 9.) a v Brně (8. 11.).

 

Startují první akce podpořené diecézními granty pro evangelizaci

Ve farnostech se rozjíždí evangelizační akce, které biskupství podpořilo grantem jeden milion korun. Dotaci získalo 62 projektů. Třeba v Mutěnicích se rozběhl projekt farma fara, v Moravském Krumlově plánují piknik na náměstí a v Kuřimi evangelizační projekt Mission Possible.

 

Naše diecéze má nové logo i vizuální identitu

Naše diecéze má novou vizuální identitu vč. nového loga. Reagujeme tak na výzvu papeže Františka, aby komunikace církve byla srozumitelnější a mluvila jazykem dnešního světa. Používání grafických prvků bude k dispozici všem, co se na životě naší diecéze podílejí. 


Co nás čeká?

 

Kněžský den na začátku června

Na začátku června ve Velkých Bílovicích proběhne pracovní setkání kněží. V návaznosti na něj se po děkanátech uskuteční setkání pastoračních rad farností.

 

Noc kostelů… již 16. ročník!

Už 7. června se uskuteční 16. ročník  Noci kostelů. Díky moc Vám všem, kdo se podílíte na přípravě programů ve vašich farnostech. Držíme palce, abychom dokázali příchozím otevřít nejen dveře našich chrámů, ale hlavně naše společenství. 

 

Na podzim se chystá velký pastorační veletrh

Na Biskupském gymnáziu v Brně se v říjnu uskuteční pastorační veletrh, kde na přednáškách, workshopech a tematických stáncích bude možné načerpat nové inspirace pro život v našich farnostech.

 

Koncem června budou vysvěceni 3 noví kněží

Na konci června budou vysvěceni 3 novokněží naší diecéze. Milan Pazdera z Křižanova, Lukáš Janoušek z Moravských Budějovic a Dan Martínek z Brna-Husovic. Těšit se tak můžete nejen na svěcení, ale i na slavnostní primiční mše. Klukům držíme palce.

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Nadace přátel Dona Boska slaví letos 30. výročí založení. Co ale o ní víme?
Zobrazit Info  
Prosíme o vyplnění krátkého dotazníku Klubu maminek. Pomůžete tak s vylepšením aktivit pro naše nejmenší děti a tím i zlepšení spolupráce napříč celým dílem. Děkujeme :)
Zobrazit Info  
Zveme děti na poslední výlet v tomto školním roce!
Zobrazit Připravujeme  
Letošní páté číslo Farního newsletteru je již připraveno k přečtení :)
Zobrazit Stalo se   Info  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb.cz

Salesiáni v ČR

  Prosím čekejte...