DEN FARNOSTI S DEŠTĚM, HOKEJEM A VE VELKÉ POHODĚ

Farní den je úspěšně za námi, ještě v nás doznívají hezké chvíle, které jsme spolu jako farnost zažili. Stalo se toho během jednoho dne docela dost – sluníčko vystřídal prudký lijavec, program se měnil z minuty na minutu, ale to nejdůležitější zůstalo – byli jsme spolu a bylo nám dobře.


Den farnosti jsme zahájili mší svatou v 10:30, kde pan farář Pavel poděkoval všem členům Nadace přátel Dona Boska za jejich dosavadní činnost. Pokud nevíte, o jaké Nadaci je řeč, koukněte sem a dozvíte se víc.

Po mši jsme se všichni přesunuli do venkovních prostor střediska na oběd a občerstvení a odpolední program, do kterého nám trošku hodilo vidle počasí. Jak ale víme, improvizace je naše druhé jméno, hlavní program se přesunul do velkého stanu a vše šlo jako na drátkách. Poděkovali jsme končící Pastorační radě a přivítali členy nové rady, zazpívali si u cimbálu a jakmile přestalo kapat, vyběhly děti do kaluží. Je krásné vidět, jak málo dětem stačí ke štěstí – no, posuďte sami.

Na programu byl také Knižní sekáč – prodej knížek, ze kterého výtěžek poputuje na podporu lidem z Ukrajiny. Vzhledem k počasí jsme museli přesunout tuto část programu na nedělní dopoledne. I tak se akce vydařila a brzy oznámíme celkový výtěžek. Vše, kteří darovali knihy nebo knihy kupovali, moc děkujeme.


Závěr Dne farnosti patřil hokeji. Česko hrálo důležitý zápas v rámci Mistrovství světa, proto se všichni fanoušci a fanynky přesunuli do ORCu, kde se fandilo ve velkém. Z oken jsme mohli slyšet celkem sedmkrát hlasité “goool”, čímž jsme usuzovali, že si Češi vedou velmi dobře. Výhra našeho hokejového týmu přidala k i tak pohodové a radostné náladě celého dne ještě víc.


Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se jakkoli podíleli na přípravě a průběhu tohoto dne. Je za tím víc práce, než si asi umíme představit a každému, kdo přiložil ruku k dílu, patří velký dík.

Za fotodokumentaci celého dne děkujeme Petru Klangovi :)

 

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Nadace přátel Dona Boska slaví letos 30. výročí založení. Co ale o ní víme?
Zobrazit Info  
Prosíme o vyplnění krátkého dotazníku Klubu maminek. Pomůžete tak s vylepšením aktivit pro naše nejmenší děti a tím i zlepšení spolupráce napříč celým dílem. Děkujeme :)
Zobrazit Info  
Zveme děti na poslední výlet v tomto školním roce!
Zobrazit Připravujeme  
Letošní páté číslo Farního newsletteru je již připraveno k přečtení :)
Zobrazit Stalo se   Info  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb.cz

Salesiáni v ČR

  Prosím čekejte...