Kaple Nejsvětější Trojice Rosice

Saločtyřka

Kaple Nejsvětější Trojice – Rosice u Brna

Kaple Nejsvětější Trojice je barokní kaple ve městě Rosice v o­krese Brno-venkov. Leží na kopci zvaném Trojice na jižním okraji města, kde je jednou z dominant Rosic. Přístupovou cestu tvoří křížová cesta s chráněným lipovým stromořadím. Samotná kaple je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Na zdejší faře působil v letech 1970 – 1991 významný salesián P. Oldřich Med, jehož bratr Jan Med působil jako salesiánský misionář v Indii a byl zde považován za svatého muže, bílého otce.

U P. Oldřicha se v Rosicích scházely první sestry salesiánky vždy 2× ročně, v květnu a prosinci, aby zde prožily vzácné společné chvíle a načerpaly něco ze salesiánské formace. Fara byla útočištěm i pro mnoho spolubratří salesiánů, pro salesiány spolupracovníky i pro děti a mládež ze širokého okolí. Konalo se tu bezpočet setkání, duchovních obnov, exercicií a dalších akcí, jejichž duší byl právě P. Med, který byl velmi činný i literárně. Vydal katechismus, přeložil Memorie biografiche (Paměti Dona Bosca), životopis P. Ignáce Stuchlého, dějiny českého salesiánského díla a další. Velmi se také zasloužil o znovuobnovení oratoře a vybudování kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách.


Co dělám já pro Boží království?


Můžete se zastavit a pomodlit u jeho hrobu na místním hřbitově.

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Odstartovali jsme první adventní jarmark v naší farnosti. Podívejte se na krásné fotky, které prozradí parádní atmosféru.
Zobrazit Stalo se  
Těsně před začátkem adventu se v naší farnosti konalo tvoření adventních věnců. A že to byla krásná akce můžete vidět z fotografií.
Zobrazit Stalo se  
Srdečně vás zveme na tradiční roráty v naší farnosti. Konají se každé úterý od 6.30. Děti jsou zvány zvláštním způsobem.
Zobrazit Připravujeme  
Ve středu 7. prosince 2022 proběhne v naší farnosti tradiční Žabovřeské rozmlouvání. Tentokrát se můžeme těšit na pana Pavla Fišera, kandidáta na prezidenta. Všichni jste srdečně…
Zobrazit Připravujeme  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb.cz

Salesiáni v ČR

  Prosím čekejte...