Žabovřeská litografie

U příležitosti 80. výročí příchodu salesiánů do Brna-Žabovřesk vznikla originální litografie z dílny Františka Pavlici. Zakoupit si ji můžete na recepci salesiánského do­mu.

Salesiáni v Brně-Žabovřeskách slaví 80 let své přítomnosti. Dílo kolem salesiánské komunity, kostela a střediska mládeže se rozrostlo a stále pokračuje. Důležité pilíře salesiánského působení, symboly a osobnosti, které se na tomto příběhu podepsaly, znázorňuje krásná litogra­fie z dílny Františka Pavlici. Ten ji 8. prosince přijel osobně představit a předat na oslavu 80. výročí.

Originálních litografií bylo zhotoveno 170 ks a zájemci si je mohou zakoupit na recepci salesiánského domu v otevíracích hodinách (cena za kus je 500 Kč).

Video o výrobě litografie


Zároveň jsou zde v prodeji trič­ka se sympatickým sloganem NOHAMA V BRNĚ, SRDCEM V NEBI, který parafrázuje radu zakladatele salesiánů Dona Boska („Když kráčíte, zůstaňte nohama na zemi, ale srdcem v nebi.“). Cena trička je 150 (dámské/pánské) nebo 90 Kč (dětské).

Vyhledávání v článcích

Nejnovější články

Srdečně vás zveme na tvoření adventních věnců v naší farnosti, které se uskuteční v sobotu 26. listopadu 14.00 - 18.00.
Zobrazit Připravujeme  
Ve středu 26. listopadu bude v našem kostele další setkání při Žabovřeském rozmlouvání. Tentokrát nás navštíví sestra Francesca, abatyše benediktýnského opatství v Mnichově a v…
Zobrazit Stalo se  
Od 4. listopadu 2022 začíná příprava na první sv. přijímání dětí.
Zobrazit Připravujeme  

Kontaktní informace

  Foerstrova 2
      616 00 Brno
  541 213 110
  farnost@brno.sdb.cz

Salesiáni v ČR

  Prosím čekejte...