Dcery Panny Marie Pomocnice

Dcery Panny Marie Pomocnice v Brně – Žabovřeskách

Sestry salesiánky (oficiální název je Kongregace Dcer Panny Marie Pomocnice) jsou řeholní společnost Bohu zasvěcených žen. Zakladatelem je Don Bosco a spoluzakladatelkou Marie Dominika Mazzarellová. Hlavním posláním sester je výchova mládeže. Více informací o sestrách najdete na www.fma.cz.


Název
Komunita Dcer Panny Marie Pomocnice
Adresa
Maničky 1, 616 00 Brno-Žabovřesky
Ředitelka

Sr. Eva Liškutinová e­va.liskutinova@fma­.cz


Sr. Eva Liškutínová – ředitelka komunity

Pocházím z Moravských Bránic, vesnice vzdálené asi 25 km na jihozápad od Brna. Jako sestra salesiánka jsem působila v některých městech České republiky i v římské inspektorii. Mám ráda hudbu a sport. V Žabovřeskách se mi moc líbí. Mým životním heslem je: „Bůh je láska“.
Sr. Marie Tkadlecová

Pocházím z Valašska. Salesiánkou jsem od roku 1996. Od té doby jsem vystřídala plno míst, ale do Brna se ráda vracím – jsem tady již počtvrté :-) – nutno dodat, že pokaždé tady nacházím něco nového. Mám ráda hudbu. Ráda fotím – je to pro mě takovým zprostředkováním Boží krásy a velikosti. Ráda se procházím (nebo projíždím na kole) přírodou i setkávám s lidmi – od malých po velké.


Sr. Alena Vojtková 

Pocházím přímo z Brna Žabovřesk. Studovala jsem na učitelku v mateřské škole. Noviciát jsem začala na Slovensku, ale pak jsem většinu života pracovala jako konstruktérka. Po totalitě jsem se seznámila se sestrami v ČR a mohla jsem složit věčné sliby v Kongregaci Dcer Panny Marie Pomocnice. Nyní žiji v komunitě sester v Žabovřeskách.Sr. Jana Tauchmanová

Narodila jsem se do velké rodiny, kde se den začínal a končil modlitbou a zpěvem. Od základní školy jsem se ve volném čase věnovala skupině vrstevníků a přemýšlela, jak by to dělal don Bosko. Po škole jsem pracovala jako dětská sestra a přesto, že se mi práce líbila, rostla ve mně touha po větším naplnění života. Za hluboké totality jsem se dostala do formační skupiny budoucích salesiánek. První sliby jsem složila v roce 1980. Má první komunita po totalitě byla právě zde v Brně na Maničkách a teď se po 24 letech do ní ráda vracím. Zpěv, děti a dona Boska mám stále ráda.


Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace
  Prosím čekejte...