Salesiáni spolupracovníci

Sdružení salesiánů spolupracovníků

Sdružení salesiánů spolupracovníků (ASC) je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil v roce 1876 svatý Jan Bosko. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi. Více informací o činnosti salesiánů spolupracovníků v ČR naleznete na webu www.ascczech.cz

O nás

Při salesiánském díle Brno – Žabovřesky působí místní společenství spolupracovníků Brno – západ, které se scházelo od roku 1984 v Rosicích a od roku 1999 v Brně – Žabovřeskách. Jedná se o skupinu 30 osob, z nichž je 13 manželských párů. Spolupracovníci pochází z 5 farností v Brně a okolí „západním směrem“, kde také působí. Z praktických důvodů je společenství rozděleno na dvě skupiny.


Co přináší členství mezi salesiány spolupracovníky?

  • Velkou salesiánskou rodinu, „členy rodiny“ po celém světě;
  • Stálou formaci pro svůj duchovní život;
  • Příležitost měsíčního setkávání a sdílení;
  • Možnost žít naplno salesiánské povolání a uskutečňovat ideály Dona Boska ve svém životě a ve svém okolí.
  • Salesiáni spolupracovníci Brno-západ

Jak se stát salesiánem spolupracovníkem?

Pokud vás oslovuje spiritualita Dona Boska a téma výchovy mládeže je vám blízké, rádi vás přivítáme mezi sebe. Všechny farníky Brno – Žabovřesky a okolí, kteří by se rádi více podíleli na podpoře salesiánského díla, srdečně zveme ke společnému hledání životní cesty, na které by mohli uplatnit svoje dary pro dobro mládeže a lidových vrstev. Zájemci o bližší seznámení se Sdružením salesiánů spolupracovníků se na nás mohou obrátit na níže uvedeném kontaktu.

Místní rada společenství salesiánů spolupracovníků Brno – západ

Bohuslav Straka – koordinátor (brnozapad@ascczech.cz)

Růžena Pavelková – sekretář

Svatopluk Ryba

Zdeněk Kyjovský

Dagmar Plevová

  Prosím čekejte...